Vijf tentakels voor VBS Lucerna

VBS Lucerna doet dit jaar voor het eerst mee aan de Octopusjaarwedstrijd. Ze hebben vanaf dit schooljaar een werkgroep verkeer en dat werpt al meteen zijn vruchten af: nog voor het eerste trimester gedaan was, behaalde de school vijf tentakels. De leerkrachten van de werkgroep engageren zich vol enthousiasme voor de Octopuscampagnes en moedigen hun leerlingen aan om bewuster om te gaan met verkeer en klimaat. VBS Lucerna was met vijf tentakels de eerste school die in aanmerking kwam voor het grote Octopusfeest met Michael Schack op 25 juni 2026. Ondertussen hebben al 3 scholen vijf tentakels behaald!

Dit schooljaar liggen nog heel wat kansen open. Scholen kunnen deelnemen aan de Octopuscampagnes en tentakels aanvragen tot en met 27 mei 2026. Het belooft nog spannend te worden!

Met deze campagnes haalde de school vijf tentakels binnen:

Strapdag

Basisschool Lucerna deed uiteraard mee aan Strapdag, de grootste en meest gekende campagne van Octopusplan. De leerkrachten bereidden de kinderen grondig voor, wat duidelijk resultaat opleverde. Een hele week lang bleven leerlingen gemotiveerd om duurzaam naar school te komen. Op Strapdag zelf kwamen zelfs àlle kleuters op een duurzame manier!

Vergroenen

De leerlingen werkten mee aan de nieuwe schooltuin. Klassen gingen om de beurt naar buiten om te planten. De kleuters plantten bodembedekkers, terwijl de lagere school fruitboompjes en haagjes aanbracht. Ze leerden stap voor stap hoe je plantjes correct in de grond zet. Iedereen was betrokken en kreeg al snel groene – of bruine – vingers.

Gezonde Lucht

In aanloop naar Strapdag voerden kleuters en lagere schoolkinderen een telling uit. Ze onderzochten hoe leerlingen naar school komen: te voet, met de fiets, met de bus of met de auto. De lagere school gebruikte legoblokjes om dit te registreren; de kleuters deden dit per klas aan de hand van pictogrammen. Ook hier behaalden de kleuters op Strapdag opnieuw 100 procent deelname en konden ze uitleggen waarom iets verder parkeren vaak de beste keuze is.

Parkeerplaats Vrij

De school stimuleert (groot)ouders om hun auto wat verder te parkeren. Dat vermindert het verkeer aan de schoolpoort en maakt de omgeving veiliger voor voetgangers en fietsers. Omdat drie scholen naast elkaar liggen, kan de verkeersdrukte enorm oplopen. Leerlingen stappen een stukje extra en worden daar bovendien voor beloond: ze verzamelen punten door te voet of met de fiets te komen.

Eigen activiteit: Groene Helden

De kleuters zijn echte groene helden. Tijdens wandelingen naar het park achter de school merkten ze regelmatig afval op. Daarom nemen zij nu de verantwoordelijkheid om het pad proper te houden wanneer ze er langskomen.